SNB Awards of Excellence

Acknowledge & Celebrate the impressive list of nominees who have made a huge impact on your community!
Book Now for SNB’s Awards of Excellence
28th June 2024 @ DYRSL

NOMINEES FOR 2024 SNB AWARDS OF EXCELLENCE

Herve Vichemont Dee Why Assessor of the Year
Kelly Dobrow Freshwater Assessor of the Year
Julian Clarkson Manly Assessor of the Year
Larry Scott Stein South Curl Curl Assessor of the Year
Barker/Bungan SLS program Bungan Beach Community Education Program of the Year
Fit to Learn Program Newport Community Education Program of the Year
Adulting 101 Navigating Life Beyond School. Queenscliff Community Education Program of the Year
Dippers Program Warriewood Community Education Program of the Year
Herve Vichemont Dee Why Facilitator Of The Year
Tim Cuthbert Manly Facilitator Of The Year
Caroline Hjorth Mona Vale Facilitator Of The Year
Guyren Smith Newport Facilitator Of The Year
Arienne Lowe North Narrabeen Facilitator Of The Year
Tim Markovitch Palm Beach Facilitator Of The Year
Stephen Broderick Avalon Beach Trainer of the Year
Matthew Lloyd Bungan Beach Trainer of the Year
Sanja Taslaman Dee Why Trainer of the Year
Michiel Tops Freshwater Trainer of the Year
Sophie Tyner Manly Trainer of the Year
Brendan Capell Newport Trainer of the Year
Steve Haggett North Narrabeen Trainer of the Year
Graham Lugsdin Queenscliff Trainer of the Year
James Leggett-Budden Warriewood Trainer of the Year
Saskia Clarke Whale Beach Trainer of the Year
Sophie Valentine Avalon Beach Patrol Captain Of The Year
Colin Kjoller Dee Why Patrol Captain Of The Year
Alexius Chan Freshwater Patrol Captain Of The Year
Julie Kremer Manly Patrol Captain Of The Year
Skye Storey Narrabeen Beach Patrol Captain Of The Year
Phoebe Savage Newport Patrol Captain Of The Year
Brendan Hulme North Narrabeen Patrol Captain Of The Year
Peter Nicholson Queenscliff Patrol Captain Of The Year
Valerio Corniani Warriewood Patrol Captain Of The Year
Kieran Gavin Collaroy Services Team of the Year
Barry Antella Queenscliff Services Team of the Year
Ben Crabbe Collaroy Support Operations Member of the Year
James Crittenden Freshwater Support Operations Member of the Year
Timothy Cuthbert Manly Support Operations Member of the Year
Peter Finch Newport Support Operations Member of the Year
Brad Newton Queenscliff Support Operations Member of the Year
Larry Scott Stein South Curl Curl Support Operations Member of the Year
Matthew Lloyd Bungan Beach Administrator of the Year
Victoria O’Halloran Manly Administrator of the Year
Gavin Clarke Newport Administrator of the Year
Darren Marshall North Narrabeen Administrator of the Year
Martin Carlisle Warriewood Administrator of the Year
Bungan Beach Bungan Beach Club of the Year
Manly Manly Club of the Year
Newport Newport Club of the Year
Queenscliff Queenscliff Club of the Year
South Curl Curl South Curl Curl Club of the Year
Warriewood Warriewood Club of the Year
Humanitarian Pilot Program Bungan Beach Innovation Of The Year
Weekend @ The Roy Collaroy Innovation Of The Year
First Aid Friday Dee Why Innovation Of The Year
Fit to Learn Program Newport Innovation Of The Year
IRB Traffic Light system North Narrabeen Innovation Of The Year
Education Leadership Team Queenscliff Innovation Of The Year
Oscar Jones Manly Athlete of the Year
Maguire Reid Newport Athlete of the Year
 Rachel Kember Manly Coach of the Year
Trent Herring Newport Coach of the Year
Barry Marshal Dee Why Masters Athlete of the Year
Rachel Crerar Manly Masters Athlete of the Year
Don McManus North Narrabeen Masters Athlete of the Year
Ben Hargy Warriewood Masters Athlete of the Year
Gary Milsted Collaroy Official Of The Year
Jenny Graves Dee Why Official Of The Year
Toni Cadden Freshwater Official Of The Year
Matt Westcar Manly Official Of The Year
Darren Warrener Newport Official Of The Year
Louis Tassone North Curl Curl Official Of The Year
Adrian Hill N
orth Narrabeen
Official Of The Year
Gordon Lang Palm Beach Official Of The Year
Greg Heard Queenscliff Official Of The Year
Paul Drysdale Warriewood Official Of The Year
Freshwater R&R Squad Freshwater Surf Sports Team Of The Year
Manly U17 Mens Ski Relay Manly Surf Sports Team Of The Year
Mona Vale  Masters Ladies Mona Vale Surf Sports Team Of The Year
Newport Open Male Ski relay team Newport Surf Sports Team Of The Year
Puddles U19 Female Boat Team Palm Beach Surf Sports Team Of The Year
Sout Curl Curl Reserve Female Boat team South Curl Curl Surf Sports Team Of The Year
Warriewood Sandmen Warriewood Surf Sports Team Of The Year
Collaroy Crusaders U23 Female Boats Collaroy Surf Sports Team of the Year
Ewan Humphreys Freshwater Youth Athlete Of The Year
Keaten Ronge – Smith Manly Youth Athlete Of The Year
Aidan D’silva Mona Vale Youth Athlete Of The Year
Pipi Te Pania Newport Youth Athlete Of The Year
Chanelle Humel South Curl Curl Youth Athlete of the Year
Isabella Ball Bungan Beach Surf Lifesaver Of The Year
Isabelle Stapf-Giannakis Freshwater Surf Lifesaver Of The Year
Chris Pienaar Long Reef Surf Lifesaver Of The Year
Jane Pender Manly Surf Lifesaver Of The Year
Lauren Budd Newport Surf Lifesaver Of The Year
Kerry Seipelt Queenscliff Surf Lifesaver Of The Year
Terence Dorahy Warriewood Surf Lifesaver Of The Year
Jack Lamrock Whale Beach Surf Lifesaver Of The Year
Eloise Love Bungan Beach Youth Surf Lifesaver of the Year
Grace Hardy Freshwater Youth Surf Lifesaver of the Year
Anna Davidson Long Reef Youth Surf Lifesaver of the Year
Eryn Ronge Smith Manly Youth Surf Lifesaver of the Year
Alexander Pate Newport Youth Surf Lifesaver of the Year
Hayden Tucker North Narrabeen Youth Surf Lifesaver of the Year
Marcus Rowe Queenscliff Youth Surf Lifesaver of the Year
Jacob Gray Warriewood Youth Surf Lifesaver of the Year
Samantha Darley Whale Beach Youth Surf Lifesaver of the Year
Jess O’Bryan Bungan Beach Youth Volunteer of the Year
Cooper Read Dee Why Youth Volunteer of the Year
Grace Seaglove Freshwater Youth Volunteer of the Year
Chris McIntyre Long Reef Youth Volunteer of the Year
Henry Whitehead Manly Youth Volunteer of the Year
Hamish Rose Queenscliff Youth Volunteer of the Year
Isabella Flemming Newport Youth Volunteer of the Year
Amanda Cannon South Curl Curl Youth Volunteer of the Year
Scott Machar Bilgola Volunteer Of The Year
Rebecca Woodman Bungan Beach Volunteer Of The Year
Kieran Gavin Collaroy Volunteer Of The Year
Sean Cassidy Dee Why Volunteer Of The Year
Mark Gilbert Freshwater Volunteer Of The Year
Chris Lock Long Reef Volunteer Of The Year
Claude Busse Manly Volunteer Of The Year
David Rees Newport Volunteer Of The Year
Graham Jephcote North Narrabeen Volunteer Of The Year
Larry Scott Stein South Curl Curl Volunteer Of The Year
Sascha Rundle Warriewood Volunteer Of The Year
Stephanie Darley Whale Beach Volunteer Of The Year

Our Supporters

NEWSLETTER SIGNUP